امروز پنج شنبه  14 فروردين 1399
تعداد بازدید : 4360 - تاریخ خبر : 1398/12/03 - 14:42
بیان راهکارهای پیشگیری از ویروس کرونا از شبکه های سیما

شبکه های سیما پس از اعلام قطعی ویروس کرونا به کشورمان ، با دعوت از متخصصان و کارشناسان ، راه های پیشگیری و مقابله با این بیماری را  اطلاع رسانی کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما ، شبکه های سیما در ادامه هشدارهای بهداشتی قبلی خود، در برنامه های امروز با دعوت از مسوولان و متخصصان نظام سلامت به آگاهی بخشی و بیان راهکارهای پیشگیری از ویروس کرونا پرداختند.

شبکه های سیما پس از اعلام قطعی ورود ویروس کرونا به کشورمان ، با دعوت از متخصصان و کارشناسان ، راه های پیشگیری  و مقابله با این بیماری را  اطلاع رسانی کرده اند.

 شبکه های سیما در برنامه های روتین امروز خود تا هم اکنون که این گزارش تهیه شده است درباره آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا در کشور ، راهکارهای مقابله و چگونگی راه های پیشگیری، تدابیر و تمهیدات لازم برای کنترل مرزها و ...  با برقراری ارتباط های زنده با مسئولان و کارشناسان به گفت و گو پرداخته اند.

در برنامه «صبح بخیرایران»  شبکه اول سیما و کارشناسان به تمهیدات وزارت ورزش و جوانان و تاکید وزیر ورزش و جوانان مراقبت ویژه از ورزشکاران و دستورات ارائه شده به کمیته ورزشی برای اعزام کاروان های ورزشی به خارج از کشور پرداخته شد.

همچنین این برنامه با دعوت از «بیژن صدری زاده» متخصص بیماری های عفونی و رئیس انجمن بهداشت ایران درباره آموزش های لازم برای مراقبت از بیماری اطلاعات مفیدی ارائه شد.

برنامه صبحگاهی «در انتهای الوند» در برنامه امروز خود به طور ویژه به ارائه مطالب مربوط به مراقبت های ویژه برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا اختصاص داشت. در این برنامه با ارتباط تلفنی با دکتر «بابک ناصری » معاون سرمایه انسانی و بهره برداری مترو تهران و حومه گفت و گو و درباره آخرین تمهیدات و اقدامات مدیریت مترو برای بهداشت واگن ها و تمهیدات لازم مراقبتی مطالبی بیان شد . دکتر ناصری همچنین درباره حواشی چند روز اخیر درباره یکی از ایستگاه های مترو تهران ( خط شوش ) هم توضیحاتی ارائه کرد.

 

 مهمان بعدی که برنامه « در انتهای الوند» با آن ارتباط مستقیم برقرار کرد سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور بود که درخصوص آمادگی این سازمان برای مقابله با ویروس کرونا صحبت کرد. وی در این برنامه تاکید کرد : وضعیت عمومی کشور از منظر امنیت زیستی در شرایط «سفید» است.

«کیانوش جهان پور» رئیس کمیته اطلاع رسانی قرارگاه مقابله با کرونا ویروس هم مهمان دیگری بود که به روی خط تلفن برنامه زنده « درانتهای الوند» آمد و درباره آمادگی کامل این کمیته برای مقابله با ویروس کرونا و کمک به مبتلایان احتمالی سخن گفت.

مجریان برنامه «سلام صبح بخیر» شبکه سوم سیما هم  با ارائه آموزش های لازم ، اطلاعات مفیدی برای کمک به پیشگیری از فراگیر شدن بیماری کرونا ، مطالب مفیدی به بینندگان ارائه کردند. در آیتم «طبیب» این برنامه همچنین دکتر مسعود مردانی متخصص بیماری های عفونی هم درباره راه های پیشگیری و توجه صنوف به رعایت نکات بهداشتی تاکید کرد.

این برنامه در بخش «واکنش سریع» خود هم  با برقراری ارتباط تلفنی با کیانوش جهان پور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت مبارزه با کرونا مصاحبه کرد.

برنامه «سلام صبح بخیر» قرار است فردا به صورت ویژه در بخش « سه کنج » خود به ارتباط مستقیم ورزش کردن در افزایش سلامت و ایمنی  بدن و کاهش ابتلا به بیماری کرونا صحبت کند.

برنامه «یه روز تازه » شبکه 5 سیما هم صبح امروز با مسعود مردانی متخصص بیماری های عفونی و عضو کمیته کشوری کرونا ویروس گفت و گو کرد. مجری این برنامه همچنین در فواصل برنامه آموزش های اولیه درخصوص چگونگی رعایت بهداشت و نکات سلامتی را به ببیندگان منتقل کرد.

شبکه سلامت هم از ابتدای صبح درخصوص هر آنچه که مربوط به راه های پیشگیری و کنترل این بیماری است به صورت زیرنویس ، اطلاع رسانی کرده که همچنان ادامه دارد.

برنامه «مثبت سلامت» امروز شبکه سلامت در گفت و گو با دکتر حسین قناعتی استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران از اقدامات موثردر مقابله با این ویروس گفت.

همچنین ارتباط زنده تلفنی هم با دکتر حسین کاظم زاده فوق تخصص ریه برقرار شد و وی در این گفتگو از مردم خواست به هشدارهای ایمنی توجه و از وحشت زدگی پرهیز کنند.

در برنامه امروز «سیمای خانواده» که ساعت 30 : 12 دقیقه پخش شد، دکتر سید حمید حسینی ، رئیس مرکز بهداشت صداوسیما حضور داشت که توصیه های بهداشتی لازم را برای ایمن ماندن از بیماری ها ارایه داد.

شبکه های سیما به ویژه شبکه سلامت که شبکه تخصصی رسانه ملی در حوزه بهداشت و سلامت است، از زمان پیدایش ویروس کرونا درکشور چین، اطلاعات مفید و هر آنچه که برای پیشگیری از این بیماری لازم است به صورت زیرنویس به مخاطبان رسانه ملی ارائه کردند. 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

امروز دوشنبه ۴ فروردین با فیلم‌های سینمایی شبکه های سیما همراه باشید.

در روز سه شنبه 12 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز چهارشنبه 6 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز جمعه 8 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز پنج شنبه 7 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز  مبعث پیامبر نیکی ها، یک شنبه ۳ فروردین با فیلم های سینمایی شبکه ها همراه باشید.

در روز دوشنبه 11 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز سه شنبه 5 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز شنبه 9 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

مجموعه انیمیشن« کرونا » با ۸ زبان بین المللی و با هدف آگاهی بخشی عمومی در مرکز پویانمایی صبا ساخته می شود.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد:تلویزیون عملکرد خوبی داشته ودر دو بعد اطلاع رسانی وبرنامه های سرگرم کننده نمره قبولی گرفته است.

در روز یک شنبه 10 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

سال جهش تولید

در روز چهارشنبه 13 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

گروه سیاسی شبکه یک‌سیما در ایام نوروز در ویژه برنامه ای به تبیین‌شعار سال می پردازد.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

سریال پاییز صحرا از امشب چهارشنبه ۱۳فروردین ماه، ساعت ۲۰ از شبکه تماشا پخش می شود.

دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شب گذشته در برنامه زنگ هفت شبکه آموزش گفت با توجه به نقش محوری و مخاطبان شبکه آموزش در سطح کشور ، این وزارتخانه آمادگی دارد در زمینه آموزش های مهارتی در حوزه های جذاب صنایع دستی، میراثی و گردشگری با شبکه هفت سیما همکاری همه جانبه به عمل آورد .

همزمان با شب میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی علیه السلام، مجموعه تلویزیونی نون خ 2 از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.

«کامیون» سریال شبکه دو سیما برای نوروز 1399 است که در قالب طنز و با موضوعی اجتماعی تولید و پخش شده و تا پایان فروردین ادامه دارد. 

در روز چهارشنبه 13 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

وزیر بهداشت تاکید کرد: همه، دلگرم حضور تاثیر گذار و همه جانبه رسانه ملی در گذر از بحران کرونا هستیم.

سیروس مقدم گفت: «پایتخت» در 15 قسمت طبق قرار و تعهدش در ایام نوروز پخش خواهد شد و تنها قسمت های آخر و فینال آن طلب مخاطبین از ما می باشد که ان شاءالله در اولین روزی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام وضعیت عادی نمودند، تیم پایتخت فینال را ساخته و در یکی از اعیاد مثل عید فطر و یا... به محضر مردم عزیز تقدیم می کنند.

مستند مسابقه «کارساز» هر روز هفته از شبکه افق پخش می شود.

محور اصلی سریال های سیما برای نوروز امسال ، نسل جوان است. در هر یک از این سریال ها که همگی در قالب طنز ساخته شده اند بخشی از فراز و نشیب ها و آمال و آرزوهای این نسل به نمایش در می آید. سریال «دوپینگ» که مجموعه نوروزی شبکه سه سیماست نیز با سوژه ای متفاوت و از زاویه ای جدید به مسائل جوان امروزی پرداخته است.

علیرضا سبط احمدی تهیه‌کننده سریال «ایل‌دا» به ادعای مجید مظفری درباره ابتلای عوامل سریال به کرونا پاسخ داد.

برنامه آموزشی دانش‌آموزان در روز سه شنبه ١٢فروردین ماه که از طریق شبکه آموزش و شبکه ۴ سیما ارائه می شود، اعلام شد.

در روز سه شنبه 12 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

سخنگوی دولت گفت:رسانه ملی نقش تعیین کننده ای در استمرار آموزشی کشور ایفا کرده است.

فصل دوم مجموعه «محرمانه خانوادگی» در 13 قسمت از دوشنبه این هفته روی آنتن شبکه افق می‌رود.

مستند «پدر طالقانی» درباره شخصیت و زندگی مرحوم آیت الله طالقانی، دوشنبه این هفته از شبکه افق پخش می شود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد