امروز يك شنبه  28 شهريور 1400
تعداد بازدید : 183 - تاریخ خبر : 1400/04/31 - 13:13
ماجرای مصدومیت بیوک میرزایی هنگام اسب دوانی برای سریال جدیدش

بیوک میرزایی بازیگر قدیمی تلویزیون و پرویز شجاعی پارسا کوهنورد طبیعت گرد مهمان های برنامه «شب نشینی» بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، پارسا از علاقه مند شدنش به کوهنوردی گفت: از نوجوانی یعنی وقتی 13 سالم بود به قله توچال صعود کردم و بعد از آن وارد باشگاه های کوهنوردی شدم؛ پس از آن به این فضابیش از پیش علاقه مند شدم تا اینکه سال 89 دوره راهنمایی کوه و طبیعت را گذراندم و بعد به عنوان شغل این مسیر را انتخاب کردم.

وی افزود: قبلا کارمند بودم و حالا بازنشسته شده ام. 53 سال دارم و این سرحال بودنم به دلیل حضور فراوانم در کوه و طبیعت است.

کوهنورد ایرانی گفت: در سه سال گذشته از حضورم در400 برنامه گردشگری گزارش دارم. کسی که قصد گشت و گذار در کوه را دارد باید برای سفر کردن آمادگی جسمانی داشته باشد و راهنمایی های لازم را بداند. مردم اگر می خواهند به سفری بروند باید با بلد راه بروند. مثلا من بارها در کوه به مه برخورده ام، در شرایطی که بسیاری از افراد عادی به دلیل نداشتن GPSجان خود را از دست داده اند. یکبار ساعت 12 شب هنوز در کوه بودیم و GPSبه ما کمک کرد تا مسیر را گم نکنیم. این ابزار در کوه از اهمیت زیادی برخوردار است.

29 قله مرتفع در استان های مختلف کشور را فتح کرده ام

شجاعی پارسا ادامه داد: خوشبختانه فدراسیون کوهنوردی طرحی به اسم طرح سیمرغ برنامه ریزی کرده که در 31 استان مرتفع ترین قله شناسایی شده است و در این طرح افرادی که بتوانند تمام این قله ها را فتح کنند نشان سیمرغ این طرح را دریافت می کنند. به عنوان راهنمای طرح سیمرغ فعال هستم و از این طرح  29 قله را فتح کرده ام. همیشه فکر می کنیم دماوند جذاب ترین قله است اما در این مدت فهمیدم که هر قله جذابیت خاص خود را دارد.

وی اظهار داشت: به سیصد قله صعود کرده ام که اکثریت آن ها داخل ایران بوده اند؛ در خارج از ایران هم به قله آراگات و آرارات صعود کرده ام.

کوهنورد ایرانی در مورد تجهیزات کوهنوردی توضیح داد: باتوم نقش مهمی دارد؛ طرز استفاده از این وسیله به این صورت است که هم در سربالایی و هم در سرپایینی باید زاویه نود درجه با دست داشته باشد و در سراشیبی باید بلندتر باشد تا این زاویه حفظ شود. نقش آن نیز به این صورت است که آدمی که میانگین 80 کیلوگرم باشد اگر درست استفاده کند 11 کیلو از وزنش به بازوها منتقل می شود و در مهار حوادث و آسیب ها بسیار موثر است.

پارسا درمورد نحوه کار GPSها هم گفت: حدود 20 ماهواره داریم که در دورتادور زمین می چرخند و اطلاعات مکان ها را ثبت می کنند. این وسیله با دریافت فرکانس های این ماهواره ها با دقت سانتی متری مسیر را به ما نشان می دهد. در کوهستاندستگاه GPSبرای ما خیلی مهم است و افرادی که می خواهند کوهنورد شوند باید با این دستگاه کار کنند و از مربی درباراه آن سوالات خود را بپرسند.

وی ویژگی های کفش کوهنوردی را هم تشریح کرد و افزود: تخت کفش کوه باید طوری باشد که نتوان به راحتی آن را خم کرد بلکه باید کف آن ویبرام باشد تا در سنگلاخ پای فرد پیچ نخورد؛ معمولا کفش های کوهستانی ساق دارد که از صدمه دیدن پا در زمان پیچ خوردن جلوگیری کند.

کوهنورد پرتجربه بیان کرد: در برخی مناطق قله دماوند از دیدن زباله ها در طبیعت خشمگین و ناراحت می شوم. برخی از افراد حاضرند وزن 300 سیسی آب معدنی را با خود ببرند اما حاضر نیستند 15 گرم بطری آن را با خود برگردانند.

شجاعی پارسا یکی از حوادثی که در کوه برایش رخ داده است را تعریف کرد و اظهار داشت: یکی از بدترین حادثه ها سال 88 که کارآموز بودم برایم رخ داد. در کلاس بهمن شناسی بودم که دقیقا در همان زمان بهمن آمد و 8 نفر جان خود را از دست دادند؛ من شانس آوردم و از حادثه گریختم. باتوم 14 نفر را جمع کردم تا برای مقابله با بهمن از آن استفاده کنیم.در همان لحظه طوفان آغاز شد و فقط توانستم فریاد بزنم بهمن و فرار کنم. انگار دریایی از برف به سمت من می آمد و نمی توانستم کاری بکنم. این بدترین حادثه من بود.

در دومین بخش از برنامه محمد سلوکی بیوک میرزایی بازیگر تلویزیون با چهار دهه سابقه را به عنوان دومین مهمان «شب  نشینی» سی تیر معرفی کرد. میرزایی سخنانش را با خواندن شعری ترکی آغاز کرد.

وی درباره نقش فیدل کاسترو در کار جدیدش گفت: «مهمانی از کارائیب» یک درام عاشقانه است که بخشی از آن مستند است و اولین کارگردانی سینمایی بهزاد فراهانی است.

بازیگر پرسابقه سینما و تلویزیون درباره سابقه کارش در رادیو تصریح کرد: یکی از خوش سعادت ترین بازیگران رادیو بودم چون با هنرمندانی کار کردم که حاذق بودند. در سال 62 وارد رادیو شدم؛ قبل از آن هم طرفدار شدید رادیو بودم خصوصا به صبح جمعه بسیار گوش می کردم. صبح جمعه برنامه پر طرفداری بود و مردم برای شنیدن آن از خواب بیدار می شدند. شکل و شمایل کار با میکروفون را در سن 25 سالگی کنار ابَر بازیگران رادیو یاد گرفتم و این برایم افتخار بزرگی است. پیش از کار در رادیو مسئول روابط عمومی ایران خودرو بودم اما وقتی از من برای حضور در رادیو دعوت کردند چون پیشینه تئاتر داشتم قبول کردم.

میرزایی افزود: کار در رادیو عشق است چون پول زیادی در این زمینه نیست. رادیو محیطی کوچک است که همه همدیگر را می شناسیم و مشکلات همدیگر را می دانیم. فضا در این قسمت بسیار صمیمانه است.

اولین لات و لوت بازی ام در «سایه همسایه ها» بود

وی درباره نقش های جدی که بازی می کند بیان کرد: امین حیایی در سریال آپارتمان و پوریا پورسرخ به من می گفتند "عمو واقعا ما را نزنی." اولین سریال لات و لوت بازی من«سایه همسایه ها» بود که زمان جنگ بازی شد و در استودیو گلستان بودیم.

من معتقدم و بارها گفته ام هیچ کس خوب مطلق نیست بد مطلق هم نیست؛ در روابطم برعکس شرایطی که در فیلم ها هست با دیگران رفتار خوبی دارم.

بازیگر معروف درباره خط قرمزهایش گفت: از نامردی و دروغ گفتن عصبی می شوم. به سراغ نقش هایی می روم که اول منفی است بعد مثبت می شود. با یک ابهام سراغ نقش ها می روم.

میرزایی تصریح کرد: یک دختر و یک پسر دارم؛ دخترم فوق لیسانس گرافیک دارد و کامند غیر رسمی رادیو است پسرم هم هنر می خواند. هنوز مجردم و ازدواج نکرده ام چون بعد از فوت همسرم فرزندانم با من زندگی می کنند و نمی خواهند ازدواج کنند. دوست دارم نوه دار شوم ولی فرزندانم را به ازدواج اجبار نمی کنم.

اسبی که آقای بازیگر را در یک تاخت و تاز به زمین زد

وی ماجرای مصدومیتش هنگام اسب‌دوانی برای سریال «جشن سرگروه» را تعریف کرد:در بخشی از این سریال باید به عنوان فرمانده تعدادی اسب سوار بازی کنم. من اسب سواری را بلدم اما تا کنون تاخت نکرده بودیم؛ باید به پیست دستور تاخت می دادم. به آن ها گفتم بلافاصله بعد از فرمان من نتازید چون ممکن است من کنترل اسب را از دست بدهم. این قسمت را چندبار ضبط می کردیم اما نقص ایجاد می شد؛ نهایتا هم مرا زمین زد و حالا هنوز اعضای بدنم با این مصدومیت درگیر است.

بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون درباره قدردانی از افراد تاثیرگذار در زندگی‌اش گفت: آدم قدردان خیلی از افراد می تواند باشد؛ به عنوان هنرمند می گویم مردم بسیار شریفی داریم. مردم امتیازاتی به ما داده اند که راکفلرها ندارند و احترام و ارزش زیادی برای ما به عنوان هنرمند قائل هستند. از چهره شناخته شده ام به عنوان هنرمند برای دوستانم استفاده می کنم. تا کنون بارها اعدامی و ممنوع الملاقاتی را کارشان را راه انداختم اما برای خودم کاری نکرده ام. در زندگی‌ام قدردان مردم هستم.

میرزایی در پایان درخصوص وضعیت کرونا اظهار داشت: انقدر مرگ ها ناهنجار و بد هستند که نمی توانی خواهر و برادر خود را ببینی، همه عواطف به کنار رفته است و باعث شده است دوره بسیار سختی را بگذرانیم. امیدواریم زودتر کرونا تمام شود و در این میان مسئولان باید به شهرهایی که درگیر بی آبی هستند هم توجه ویژه کنند.

گفتنی است؛ برنامه «شب نشینی» از دوشنبه تا جمعه هر هفته ساعت 23:30 به وقت تهران و 21 به وقت وین به تهیه کنندگی کاوه امیری جاوید بر روی آنتن شبکه جهانی جام جم می رود.

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

 طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ جمعه ۱۹ شهریور ماه با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف به کار خود پایان مى دهد.

در تعطیلات پایان هفته در روزهای پنج‌شنبه و جمعه 25 و 26 شهریور ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «دو بار زندگی کن»، «برادری» و «بر فراز بال عقاب ها» 3 اثر جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی در سیزدهمین هفته تابستان با 20 عنوان فیلم روی آنتن شبکه های سه، پنج، امید و کودک می رود.

 طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ امروز جمعه ۱۹ شهریورماه در هفتادو هفتمین روز برگزاری خود ، با معرفی برگزیدگان در بخش های مختلف به کار خود پایان داد.

مجموعه تلویزیونی «اپیدمی» با محوریت کرونا و دلاوری‌های رزمندگان حوزه سلامت، این روز‌ها در حال ساخت است.

نمایش تلویزیونی «ضد نور» به کارگردانی "رضا محبی نوری" و با الهام از داستان‌های واقعی، اتفاقات روز جامعه را در یک موقعیت کافه بین راهی روایت می کند.

برنامه «شب فیروزه ای» امشب شنبه 20 شهریورماه ساعت 22 از عمارت ارگ کلاه فرنگی بیرجند روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

مستند «خط شکن» روایتی متفاوت از فعالیت گروه‌های جهادی هر شب از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

فصل سوم ویژه برنامه‌ تلویزیونی «همکار من» با محوریت حمایت از کسب و کارهای خانوادگی شنبه 20 شهریور ماه ساعت 16 از شبکه پنج سیما پخش می شود.

حسن خوشخو مدیر کل نظارت بر شرکت های هواپیمایی ا شرایط سفرهای هوایی برای زائرینی که قصد سفر به کربلا در ایام اربعین را دارند گفت.

فیلمبرداری سریال تلویزیونی «بی‌نشان» به کارگردانی راما قویدل با بازی مجید واشقانی آغاز شد.

دولت جدید و اجلاس همسایگان افغانستان و همچنین سرانجام پنجشیر موضوعاتی است که در برنامه «کنکاش» به آن پرداخته می شود.

 

فیلمی از کارگاه کهنه‌کاری سریال «سلمان فارسی» منتشر شده که در آن به همه اجسام رنگ و بوی کهنگی و دوران قدیم می‌دهند.

کاروان «شب نشینی» به ساری رسید.

 

«در کنار پروانه ها» مجموعه تلویزیونی محرمی شبکه دو سیما به طورغیرمستقیم به مفاهیم عاشورایی ارتباط دارد.

 

جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی در یازدهمین هفته تابستان با 21 عنوان فیلم روی آنتن شبکه های سه، پنج، امید و کودک می رود.

مجموعه «شبکه کوچک» از تولیدات  مرکز پویانمایی صبا از امروز در شبکه نسیم به روی آنتن می رود. این برنامه ساعت ۱۹ پخش و ساعت ۱۰ صبح ، ۲ بامداد و ۴ بعد از ظهر باز پخش می‌شود.

پس از ایام سوگواری حضرت سید الشهدا علیه السلام و پخش برنامه های منعطف با آن روزهای غم بار، جدول پخش شبکه نسیم با تغییرات و متناسب با روزهای پایانی تعطیلات تابستان پیش بینی و طراحی شده است.

برنامه‌ی عصرگاهی «عطسه» پس از چند روز وقفه در پخش، از روز جمعه پنجم شهریور ماه به کنداکتور شبکه سوم سیما برمی‌گردد.

سری جدید مسابقه «ایران» از هفته آینده روی شبکه یک سیما می‌رود.

تولید سریال «راز ناتمام» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی امین امانی به روزهای پایانی خود نردیک می شود.

مجموعه مستند جدید سه قسمتی«ظهور خانواده مرداک» پنج شنبه هر هفته از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

 

برگزیدگان مرحله اول رویداد فیلمنامه‌نویسی «صاحب قلم»، پنجشنبه ۲۵ مهرماه، در دوره آموزشی یک‌روزه این رویداد در مرکز نوآوری رسانا شرکت کردند.

برنامه تلویزیونی «مخاطب خاص» هر شب تا اربعین حسینی، از کربلای معلی و از قاب شبکه سه سیما روی آنتن می‌رود.

دومین قسمت از فصل سوم «راهنمای مسافران کهکشان» شنبه 27 شهریور ماه ساعت 21 روی آنتن شبکه چهار می‌رود.

برنامه «تهران20» امشب (شنبه 27 شهریورماه) میزبان عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهرتهران، شهرری و تجریش خواهد بود.

تصویربرداری سریال «شب بیدار» به کارگردانی رضا ابوفاضلی و تهیه‌کنندگی علی مهام در گرمدره ادامه دارد.

«زخمه بر فولاد» به تهیه‌کنندگی سیدعلیرضا حسینی  و کارگردانی بیژن شکرریز محصول شبکه مستند شنبه 27 شهریور ساعت 18 پخش می‌شود.

«در جستجوی سرزمین‌های کاوش نشده» عنوان مجموعه مستند سه قسمتی است که در قالب برنامه (چهارسوی علم) از شنبه تا دوشنبه، ۲۷ لغایت ۲۹ شهریور، هر شب ساعت ۲۲، از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

گروه کودک و نوجوان شبکه دو در مناسبت‌های پیش‌رو برنامه‌های خود را به صورت ویژه‌ای روانه آنتن می‌کند.

دهمین قسمت از فصل شانزدهم برنامه زاویه، چهارشنبه ۲۴ شهریور ساعت ۲۲ با اجرای عطاالله بیگدلی روی آنتن شبکه چهار سیما رفت.

برنامه «نوجوان ایرانی» روز شنبه 27شهریور که با موضوع وظیفه و تعهد به روی آنتن می رود.

مراسم پایان دوره هنرجویان افغانستانی رشته های مختلف هنری با حضور بازیگران سریال هم‌سایه عصر روز گذشته جمعه 26 شهریورماه در تهران برگزار شد.

با مسافران شب نشینی به خاستگاه ادیبان و سرداران سفر می کنیم.

منصور سهراب‌پور تهیه‌کننده سینما و تلویزیون شنبه ۲۷ شهریور به برنامه «نشان ارادت» می آید.

برنامه «شب فیروزه ای» امشب شنبه 27 شهریورماه ساعت 22 از روستای مقیطیه یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان آبادان روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

اهمیت شرکت ایران در اجلاس شانگهای در «کنکاش» بررسی می شود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد